O hře Star Wars Galaxies

Star Wars: Galaxies byla dlouholetým veteránem žánru MMORPG, vyprodukovaná v Americkém studiu Sony Online Entertainment sídlícím v Austinu (Texas). Hra byla převážně zaměřena na simulaci života ve světě Star Wars se vším, co k tomu patří. Časově zasazena do období mezi epizodu IV a V, takže jste se mohli setkat se všemi postavami staré trilogie. Velký důraz byl kladen na hráčskou kreativitu a různorodé komunitní aktivity. Proto jste mohli nalézt hráčská města, propracovanou tvorbu hráčských questů (úkolů), vesmírné souboje a cestování, výborný systém výroby a vylepšení herních předmětů či podporu role-play událostí. Samozřejmě nechybělo ani klasické plnění úkolů, bojové instance nebo souboje hráčských frakcí. SWG bylo celkově velmi svobodné MMORPG, ve kterém hráči tvořili svůj herní zážitek místo, aby jim byl pouze nabídnut, není divu, že mezi hardcore fandy se jednalo o nejlepší Star Wars hru.

Nebudeš dychtit po ničem, co patří tvému bližnímu

World of Warcraft byl vydán v roce 2004. Byl jednoduchý. Mainstrýmový. Pojem MMORPG, dosud známý pouhé hrstce hráčů (Ultima online, EverQuest aj.) se najednou stal celosvětovým fenoménem. Kdo zkrátka nehrál WOW nebyl IN. Doposud geekovská záležitost online světů pojmula během krátké chvíle více než 10 milionů lidí.
V této temné době se ocitáme. SWG a Sony chtělo mít také takový úspěch. Chtěli také miliony hráčů. Chtěli vše, co mělo WOW.
Tak to začalo. Po několika málo aktualizacích hry, šitých horkou jehlou, převrátili online svět hvězdných válek SWG naruby. Byly implementovány systémy známé jako Combat Upgrade a NGE.
Nakonec zbyla z báječného sandboxového SWG jen skořápka a co nevidět se po galaxii proháněli rytíři jedi level 90.

Genialita má své hranice. Hloupost je bez hranic.G. Halbart

Konec Star Wars: Galaxies

Původní originální MMO Star Wars Galaxies bylo ukončeno 15. prosince 2011.. Autoři už několik měsíců předem avizovali, že s blížícím se SWTOR nemá cenu nadále hru udržovat, a tak se rozhodli, že SWG bude definitivně ukončeno. Pro mnoho hráčů to byl jistě smutný okamžik, a tak vzdejme hold tomuto MMO, které už nějaký ten pátek chátralo a muselo uvolnit cestu čerstvě vydanému SWTOR. Že to byla veliká chyba, to je nyní již každému jasné. SWTOR byla pěkná lineární ptákovina a mechanizmy hry byly sraženy na minimální úroveň.

Zrození Emulátoru

V roce 2004. V temných dobách naprosté nadvlády WOWka se zrodil ambiciózní projekt emulátoru hry Star Wars Galaxies. Jeho cílem bylo vrátit hru do doby, před implementací radikálních změn, které zničily zážitek z původního SWG

SWGEMU

Zrození Serveru

Je rok 2016. Léto. Slunce svítí a vychází dlouho očekávaný patch hry Shroud of the Avatar. Při hraní této slibné a nadějné hry neustále padalo sovnávání s Ultimou online a Star Warsy, které však málo kdy dopadlo dobře ve prospěch Avatara.
Po srovnání a laborování, padlo rozhodnutí rozjet server SWG. Jsem velice rád, že ti nyní mohu nabídnout zahrát si opravdovou MMORPG. Skutečný online svět.

Připoj se k nám

Komplexnost

Kreativita

Svoboda

pocitadlo starwars